Czy używanie zamienników jest bezpieczne?

Różnica między cenami oryginalnych tuszów i tonerów a cenami ich zamienników może wynosić aż 80%. Z wysoką ceną oryginalnych materiałów eksploatacyjnych do drukarek nie zawsze „idzie w parze” ich jakość. Po prostu w grę wchodzą także koszty produkcji oraz reklamy, jakie marka musi doliczyć w cenę każdego oryginalnego kartridża. Wysokie ceny tonerów do drukarek spowodowały ogromne zainteresowanie wśród kupujących tańszymi zamiennikami. Wiele osób szuka zatem oszczędności w biurze i zamawia tanie zamienniki kompatybilne z drukarkami znajdującymi się w firmie. To dobry sposób na obniżenie kosztów wydruku, jeżeli nie zależy nam na marce tonera i tuszu.

Czy zamienniki tonerów i tuszów są wydajne?

Stosowanie zamienników od drukarek może być sposobem na oszczędności w biurze nie tylko ze względu na ich niższą cenę w porównaniu z ceną oryginalnych materiałów. Niektóre tusze zamienniki mają większą pojemność niż oryginały, zatem można wydrukować znacznie więcej stron dokumentów. Wielu producentów zamienników dba o jakość swojego asortymentu, m.in. kontrolując ich wydajność w badaniach laboratoryjnych. Z pewnością zastosowanie zamienników w drukarka laserowych jest naprawdę wydajne. Kupując zamiennik tonera do drukarki, przed zakupem należy upewnić się, jaka jest wydajność materiałów alternatywnych. Wystarczy doczytać, jaka jest średnia liczba wydruków i koszt wydruku jednej strony. W przypadku dobrych zamienników wydajność jest wyrażona poprzez liczbę wydrukowanych stron (na podstawie norm ISO).

Zapraszamy do zakupów , materiałów eksploatacyjnych . Oryginalnych i zamienników . Posiadamy duży wybór tonerów i tuszy do większości drukarek na rynku !!!